Site icon Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy “EWA”

Taping medyczny

Podstawowe zasady Tapingu Medycznego wywodzą się z Japonii i Korei, gdzie w latach 70-tych powstała cała koncepcja. Rozwijając metodę, wynaleziono kilka rodzajów elastycznych plastrów dla wspomagania mięśni bez ograniczania ich ruchomości. 
Stosując plaster na zmienione chorobowo mięśnie, aktywuje się jednocześnie naturalny proces regeneracji organizmu. Szybko okazało się, iż korzyści stosowania Tapingu Medycznego są dużo większe niż tylko pozytywne oddziaływanie na mięśnie.
Plastry stosowane w tej metodzie mają rozciągliwość i grubość zbliżoną do skóry człowieka. Elastyczność plastra w połączeniu z elastycznością skóry używana jest do unoszenia epidermy, co zwiększa przestrzeń w tkance podskórnej, gdzie ulokowane są wszystkie rodzaje receptorów, naczynia krwionośne oraz limfatyczne.

ZAŁOŻENIA
Fizjologiczna ruchomość jest wspomagana z jednoczesną aktywacją naturalnego procesu zdrowienia. Innymi słowy, wspomaganie naklejonymi plastrami występuje w tym miejscu, w którym robiłby to sam organizm. Założony w celu unoszenia skóry plaster usprawnia podskórne krążenie krwi i limfy.
Zmniejszając ciśnienie w tym miejscu naczynia limfatyczne mogą się otworzyć szerzej, czyli osiągany jest efekt taki sam, jak przy drenażu limfatycznym.

Taping Medyczny jest nie tylko uzupełnieniem manualnego drenażu limfatycznego, ale także terapii manualnej i innych zabiegów. Dzięki terapii 24h/dobę regeneracja jest zdecydowanie przyspieszona.

Niealergiczne, porowate, przyjazne dla skóry plastry można nosić przez kilka dni.

WSKAZANIA:

Gama zastosowania plastrów jest bardzo szeroka: wspomniane wcześniej leczenie urazu, redukowanie zapalenia czy gromadzonego się płynu (wysięki, ale także krwiaki), korygowanie postawy ciała, objawy przeciążeń (łokieć tenisisty, golfisty).

Mamy możliwość pracy z takimi problemami jak:

Exit mobile version